GUBODY FERENC SZKI MISKOLCI TAGINTÉZMÉNYE

AHOL JÓ SZAKMÁT SZEREZHETSZ KIVÁLÓ SZAKEMBEREKTŐL

GAZDA

OKJ 34 621 01,   20 Mezőgazdaság szakmacsoport

Szakképzési évfolyamok száma: 3

A szakképzésbe történő belépés feltételei: alapfokú iskolai végzettség

A képzés célja:

Olyan szakember képzése, aki talaj-előkészítést, vetést végez. A talaj termőképességének fenntartásával kapcsolatos feladatokat lát el. Növényápolást végez. Termékhez, terményhez jut. Gyümölcs-, szőlő- és zöldségtermesztési alapfeladatokat lát el. Tartástechnológiai feladatokat lát el. Állatot takarmányoz. Állatjólléti és - higiéniai feladatokat lát el. Állatot szaporít. Gépet, épületet, építményt karbantart, egyszerű javítást végez. Környezet-, tűz- és munkavédelmi feladatokat lát el. Kereskedelmi tevékenységet végez. Vállalkozási, szervezési és ügyviteli tevékenységet végez. Önálló agrárgazdasági vállalkozást működtet. Alternatív jövedelem-kiegészítő tevékenységet folytat.

Főbb szakmai modulok:

Gépüzemeltetés és – karbantartás, Környezet-, tűz- és munkavédelem, Állattartás, Kiegészítő tevékenység, Növénytermesztés, Állattartás, Kertészet

 

KŐMŰVES ÉS HIDEGBURKOLÓ

OKJ 34 582 08,   9. Építészet szakmacsoport

Szakképzési évfolyamok száma: 3

A szakképzésbe történő belépés feltételei: alapfokú iskolai végzettség

A képzés célja:

A kőműves szakmai képzés célja olyan általánosan művelt, korszerű szakmai elméleti és gyakorlati felkészültségű szakemberek képzése, akik képesek ellátni a szakképesítés munkaterületének megfelelő munkaköröket, foglalkozásokat.

A kőműves és hidegburkoló feladata: épületek és épületrészek létesítése, javítása, karbantartása, felújítása és bontása, valamint kültéri és beltéri felületek hidegburkolása. Értelmezni a rendelkezésre álló műszaki dokumentáció tartalmát, betartani az építési technológiai folyamatok sorrendiségét. Falazási munkát végezni, falazati rendszereket alkalmazni, kézi és gépi vakolási munkát végezni.

Egyszerű falazó és vakoló állványt építeni, ellenőrizni, bontani; beton és vasbeton szerkezetet készíteni, ellenőrizni és bontani; talajpára, talajnedvesség elleni szigetelést készíteni; épületeket és épületrészeket hang- és hőhatás ellen szigetelni; egyszerű felületek esetén burkolati tervet készíteni; hidegburkoláshoz, lépcsőburkolatot készíteni; pillér-, oszlopburkolatot készíteni, medenceburkolatot, erkély, terasz burkolatot készíteni; lábazat-, és homlokzatburkolatot készíteni, térburkolatot készíteni, műveleti sorrend szerint elhelyezni a nyílászárót, bontási, átalakítási munkát végezni.

Főbb szakmai modulok:

Építőipari közös tevékenység, falazás, vakolás, beton és vasbeton szerkezetek, szigetelések, hidegburkolási feladatok, vegyes kőműves feladatok 

 

FESTŐ, MÁZOLÓ, TAPÉTÁZÓ

OKJ 34 582 04,   9. Építészet szakmacsoport

Szakképzési évfolyamok száma: 3

A szakképzésbe történő belépés feltételei: alapfokú iskolai végzettség

A képzés célja:

Festő, mázoló, tapétázó feladata a szakszerű felületdiagnosztika, felület előkészítése – előkezelése, festés, mázolás, díszítés, tapétázás, vékonyvakolat felhordása, felújítási munkák végzése. Tevékenységét a kézi és gépi festési technológiák alkalmazásával önállóan, a biztonsági előírásai szerint végzi. Tevékenységével a festési folyamat alkalmazásán keresztül részt vesz a technológiai folyamatok, a minőség és a munkabiztonság betartásában.

Főbb szakmai modulok:

Építőipari közös tevékenység, szobafestő, díszítő munkák, mázolási munkák fa-, fal-, fém és speciális felületeken, tapétázási munkák, munkahelyi egészség és biztonság

 

SZOCIÁLIS GONDOZÓ ÉS ÁPOLÓ

OKJ 34 762 01,   2. Szociális szolgáltatások szakmacsoport

Szakképzési évfolyamok száma: 3

A szakképzésbe történő belépés feltételei: alapfokú iskolai végzettség

A képzés célja:

A szociális gondozó és ápoló szociális szakember irányításával képes az idős és a fogyatékos ellátás intézményi és intézményen kívüli, a személyes szolgáltatások területén szükséges szociális gondozási feladatok ellátására.

Felméri a fogyatékos és az idős ember sajátos szükségleteit, és az ápolási, gondozási, fejlesztési, rehabilitációs tervnek megfelelően nyújtja az alap- és a személyre szóló szolgáltatásokat. Ha szükséges, baleset vagy hirtelen egészségromlás esetén elsősegély nyújtására is képes. A munkához kapcsolódó adminisztrációs feladatokat ellátja.

Főbb szakmai modulok:

Gondozási-ápolási alapfeladatok, a szükségletek felmérése, sajátos gondozási feladatok, Gondozási-ápolási adminisztráció

 

ÚTÉPÍTŐ ÉS –FENNTARTÓ TECHNIKUS

OKJ 54 582 05 13. Közlekedési szakmacsoport

Szakképzési évfolyamok száma: 5

A szakképzésbe történő belépés feltételei: alapfokú iskolai végzettség

A képzés célja:

Az útépítő technikus az operatív vezető közvetlen munkatársa, összekötő szerepet tölt be az építésvezető, a mérnök és a művezető, valamint a szakmunkások között.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

mérési feladatokat végezni, ellenőrzési feladatokat ellátni, dokumentációs tevékenységet végezni, szervezési feladatokat ellátni, munkavédelmi, munkabiztonsági és tűzvédelmi feladatokat ellátni, megvalósítani a környezetvédelmi tervet, minőségbiztosítási feladatokat ellátni, új utat építeni, utat üzemeltetni, útfenntartási feladatot végezni, részt venni az útpálya építésében, meglévő utat kezelni, részt venni hídépítési és hídkarbantartási munkafolyamatokban, részt venni a vasúti pálya építésében, karbantartásában, biztosítani az útépítési munkaterület balesetmentességét, betartani a munkabiztonsági, alkalmazni a geodéziai műszereket, eszközöket, jegyzőkönyvet készíteni, értékelni a mérési eredményeket, alkalmazni a speciális szakmai szoftvereket, beosztottai számára kiadni a napi munkát, annak szakszerű végzését ellenőrizni, a műszaki adminisztráció végzésére, az adminisztráció lezárására

Főbb szakmai modulok:

Közlekedésépítő alapismeretek, közlekedésépítési ismeretek, útépítéstan, építésszervezés, gazdálkodás és mérés, munkahelyi egészség és biztonság

 

PEDAGÓGIAI- ÉS CSALÁDSEGÍTŐ MUNKATÁRS

OKJ 54 140 02,   3. oktatás szakmacsoport 

Szakképzési évfolyamok száma: 4+1 (érettségit és szakmát adó képzés)

A szakképzésbe történő belépés feltételei: alapfokú iskolai végzettség

A képzés célja:

A Pedagógiai- és családsegítő munkatárs részt vesz a közvetett pedagógiai munkában, illetve annak előkészítésében. Közreműködik a tanórai, a tanórán és intézményen kívüli, és az óvodai foglalkozások előkészítésében és lebonyolításában. A pedagógus tanórai, foglalkozási felkészülését segíti, szemléltető eszközök készítésével és adminisztrációs feladatok ellátásával. Részt vesz a gyermekek, tanulók szabadidős tevékenységének szervezésében. Gondozási feladatokat végez, elsősegélyt nyújt, tevékenyen részt vesz a higiénés szokásrendszer kialakításában. Felügyeli, kíséri a gyermekeket, tanulókat vagy csoportokat.

Kapcsolatot tart az intézmény fenntartójával, az ifjúsági referenssel és/vagy ifjúságsegítővel, gyermekvédelmi felelőssel, valamint a szociális és jóléti intézményekkel. Kapcsolatba lép a hátrányos helyzetű gyerekekkel és családjaikkal. Hátrányos helyzetű gyereket, családot támogat. Családpedagógiai gondozási feladatokat végez. Részt vesz az intézményi adminisztrációs feladatokban, dokumentálásban.

Főbb szakmai modulok:

Pedagógiai, pszichológiai feladatok, oktatási tevékenység, kapcsolat a családokkal, családpedagógiai gondozás.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 19
Tegnapi: 22
Heti: 47
Havi: 446
Össz.: 80 035

Látogatottság növelés
Oldal: INDULÓ NAPPALI KÉPZÉSEINK
GUBODY FERENC SZKI MISKOLCI TAGINTÉZMÉNYE - © 2008 - 2024 - gubodymiskolc.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »